Як поміняти старi права на нові?

Втратили права або ж хочете поміняти їх на документи нового зразка? Змінилося прізвище або інші важливі дані, через що документ потребує термінової заміни? Як саме відбувається процедура заміни прав на нові, що потрібно для цього зробити і як максимально спростити цю процедуру — розглянемо всі ці важливі моменти в деталях, щоб у разі будь-якої ситуації ви були на всі 100% готові до її швидкого й ефективного вирішення.

Основні причини заміни водійського посвідчення

Заміна прав зазвичай обумовлена різними факторами. Найпоширеніші з них, це:  

 • Закінчився термін дії. Після закінчення цього терміну необхідно отримати нові права. Але за новими законами, на час дії воєнного стану можна трохи відкласти процедуру заміни.
 • Втрата або крадіжка. Якщо права були загублені або ж вкрадені, ви можете не міняти їх повністю, проходячи через довгу процедуру, а просто отримати дублікат цього документа. Щоб це зробити вам потрібно звернутися в Сервісний Центр.
 • Зміна персональних даних. До таких змін відносять зміну прізвища та інших важливих даних. У разі змін права підлягають заміні з урахуванням нових даних. 
 • Зміна категорії. Якщо ви пройшли навчання в автошколі на керування транспортом, що відноситься до іншої категорії, права також необхідно замінити, беручи до уваги нову категорію, оскільки їздити ви маєте право тільки на тому транспорті, що вказано у вас в правах. 
 • Зміна фотографії. У деяких випадках водії запитують заміну прав з метою поновлення фото, що застаріло або ж не повністю відповідає зовнішньому вигляду. 

Отже, у всіх перерахованих вище випадках ви повинні звернутися за заміною прав. Як саме це зробити і куди звертатися з цією метою? Автошкола Одеси детально висвітлює всі ці моменти ще на етапі навчання, щоб майбутні водії були повністю готові до всіх несподіванок. Але щоб освіжити знання з цього питання з урахуванням постійних змін у законодавстві, ми підготували покрокову інструкцію та актуальні поради щодо заміни цього документа.

Як проходить процес заміни прав?

Заміну прав можна провести в найближчому Сервісному Центрі. Запис на прийом здійснюється онлайн. Для цього необхідно зареєструватися на офіційному сайті Сервісного Центру МВС, обрати потрібну вам установу, необхідну послугу та зручний час для відвідування. Також можна записатися телефоном, що менш зручно. 

Запис на прийом для зміни документа відбувається у формі електронної черги на кілька тижнів наперед. Приходити на заміну документа слід або зі старим посвідченням (якщо воно є в наявності), або з повним пакетом інших документів та квитанцією про оплату послуг.

Основні етапи заміни документів

До основних етапів отримання нового документа замість загубленого або пошкодженого відносять такі:

 • Збір необхідних документів. До них відносять ІІН, ваш паспорт, старий документ або ж у разі його відсутності довідка від поліції, актуальна медична довідка, дані про вашу групу крові.
 • Оплатити послуги заміни документа в Сервісному Центрі.
 • У разі зміни ваших персональних даних і необхідності внести ці дані в новий документ, вам потрібно принести документи, що підтверджують всі ці зміни.

Вартість заміни та отримання посвідчення після закінчення автошколи Авіз і складання іспитів не сильно відрізняються один від одного. Точна ціна може змінюватися, тому рекомендуємо уточнити її на етапі збору документації та звернення до відповідної організації для запису на прийом.

Як бачите, процедуру заміни цього документа не можна назвати занадто складною. Збір документів не займає багато часу, а запис здійснюється в зручному режимі через сайт. Вам залишається лише взяти потрібні документи з собою і вчасно прийти на прийом, призначений на сайті.

Інші способи заміни документів

У 2023 з’явився й інший, більш зручний спосіб заміни прав старого зразка на нові. Для цього ви можете скористатися додатком Дія. Послуга заміни прав через цей додаток доступна і для новачків, і для досвідчених водіїв, які з якоїсь причини втратили або пошкодили старе посвідчення. Також ви можете замовити не тільки пластикову версію, а й отримати цифрове посвідчення.

Для того, щоб здійснити заміну документа в цьому додатку, необхідно:

 • Подати заявку, де потрібно буде вказати точну причину заміни, який документ ви хочете отримати натомість і ваші контактні дані.
 • Підписати заяву після її перевірки, використовуючи електронний підпис.
 • Оплатити послугу. На оплату дається всього 10 хвилин після складання заяви.
 • Отримати повідомлення про готовність замовленого вами документа.
 • І в кінці отримати пластиковий або ж електронний варіант посвідчення.

Таким чином, процедура заміни в застосунку набагато швидша та доступніша, ніж запис на прийом до Сервісного Центру. Замовлення через додаток допоможе заощадити час на дорогу і ви отримаєте свій документ найближчим часом.
Похожие статьи

Обмеження категорії B

Навчання в школі водіння починається з вибору відповідної категорії, на яку ви хочете навчатися і отримати права. Кожна з категорій дає водієві право керувати тим чи іншим типом автотранспорту. Також кожна з категорій має свої обмеження, які необхідно знати перед вступом на навчання. Розгляньмо основні категорії та їхні особливості, а також детально зупинимося на тому, […]

Читати повністю →
Правило правоï руки або перешкода праворуч. Коли потрібно уступати на дорозi

Відмінне знання ПДР забезпечує 100% безпеку як для водія, так і для інших учасників дорожнього руху. Під час навчання в автошколі викладачі особливу увагу приділяють “правилу правої руки” або ж перешкоди праворуч, яким потрібно обов’язково користуватися всім водіям, щоб не допустити неприємних ситуацій на дорозі. Давайте детально розглянемо, що ж на практиці означає це приписання […]

Читати повністю →
Оновлення в ПДР: перевезення дітей і увімкнення фар

З жовтня 2023 року набули чинності деякі важливі зміни ПДР, пов’язані з перевезенням дітей та використанням фар під час пересування поза містами. Ці зміни покликані підвищити рівень безпеки на дорогах як для самих водіїв, так і для їхніх пасажирів і пішоходів. Наша автошкола зібрала всі актуальні зміни в законодавстві цього року з докладними описами нововведень, […]

Читати повністю →