Оновлення в ПДР: перевезення дітей і увімкнення фар

З жовтня 2023 року набули чинності деякі важливі зміни ПДР, пов’язані з перевезенням дітей та використанням фар під час пересування поза містами. Ці зміни покликані підвищити рівень безпеки на дорогах як для самих водіїв, так і для їхніх пасажирів і пішоходів. Наша автошкола зібрала всі актуальні зміни в законодавстві цього року з докладними описами нововведень, щоб ви були максимально поінформовані у всьому, що стосується законодавства.

Увімкнення фар за населеним пунктом

За новими правилами, які нещодавно набули чинності, водії зобов’язані використовувати денні ходові вогні під час руху на дорогах поза містами та іншими населеними пунктами. Навіть у теплу пору року, коли видимість більш-менш хороша, водії повинні вмикати фари. У разі, якщо транспортний засіб не оснащений денними ходовими вогнями, необхідно використовувати ближнє світло фар. Нове правило діятиме цілий рік, щоб підвищити рівень безпеки на дорогах.

Ця важлива зміна спрямована на підвищення видимості транспортних засобів на дорозі і, отже, зниження ймовірності дорожніх аварій. Увімкнення фар допомагає іншим учасникам руху легше помічати автомобілі на дорозі, що особливо важливо в умовах поганої видимості. Наприклад під час туману або дощу.

Перевезення дітей: у чому полягають зміни?

Другою важливою зміною в нашому законодавстві є заборона на перевезення дітей зростом менше ніж 150 сантиметрів у транспорті без використання дитячих утримуючих систем. Ці системи призначені для надійного та безпечного кріплення дітей за допомогою ременів безпеки. Такі заходи покликані знизити ризик травмування під час ДТП і загалом підвищити безпеку дітей.

Що ж стосується інших правил перевезення дітей, їх також варто освіжити в пам’яті:

  • Дитяче крісло на передньому сидінні. В цьому місці офіційно дозволено перевозити дітей від народження та до трьох років, але за умови, що крісло буде встановлено проти руху транспорту, а не навпаки  
  • Перевезення пасажирів на руках в інших пасажирів. Перевезення пасажирів, незалежно від їхнього віку на руках — суворо заборонено. Правило спрямоване на запобігання потенційним небезпекам, пов’язаним із неправильним перевезенням пасажирів. Тому дитина повинна або перебувати в автокріслі або ж бути надійно пристебнутою ременями безпеки на звичайному сидінні.

Чому ці зміни було ухвалено й вони набули чинності? Ці нововведення спрямовані на наближення України до норм і стандартів Європейського Союзу у сфері дорожньої безпеки. Посилення правил перевезення дітей та обов’язкове використання денних ходових вогнів допоможуть знизити кількість дорожніх пригод.

Інші важливі зміни в ПДР

Розглянуті вище нововведення — не єдині зміни в законодавстві цього року, а лише останні з них. Також протягом року вводили інші важливі зміни. Наша автошкола Одеси завжди пильно стежить за всіма змінами, щоб додати їх до навчальної програми і забезпечити студентів актуальними знаннями у сфері ПДР.

Так, цього року змінилися правила підготовки студентів автошкіл. І за новими правилами студенти можуть:

  • Проходити навчання теорії водіння своїми силами без відвідування автошкіл.
  • Навчатися теорії в одній автошколі, зокрема й в онлайн форматі, а практику — в іншій.
  • Складати теоретичні та практичні іспити стільки разів, скільки буде потрібно.

Самостійне вивчення теорії помітно економить кошти студентів. Звичайно, для кращого засвоєння знань, особливо незрозумілих моментів, рекомендується все ж таки пройти курс теоретичної підготовки в школі водіння. До того ж, ви можете зробити це онлайн без відвідування аудиторій. А ось практичну підготовку потрібно обов’язково проходити в школі водіння, оскільки практика охоплює заняття з досвідченим інструктором на сучасному транспорті. І згідно із законом, ви повинні обов’язково надати свідоцтво про закінчення практичної підготовки перед складанням іспиту в Сервісному Центрі.

Автошкола Авіз забезпечує зручне віддалене навчання теорії та якісну практику на сучасних автомобілях. Ви можете записатися до нас на навчання з будь-якого міста країни для проходження докладного теоретичного навчання за унікальною навчальною програмою, аналогів якої немає в інших школах водіння.

Попри те, що за новими законами ви можете складати практику і теорію необмежену кількість разів, навчання в Авіз гарантує, що ви складете всі іспити з першої спроби. Навіщо витрачати час на перездачі, якщо можна отримати права майже відразу після закінчення автошколи.

Для запису на навчання в нашу школу водіння вам потрібно подати стандартний пакет документів і укласти договір. Крім звичайної програми навчання на вас чекають додаткові уроки з медичної допомоги під час ДТП та інші цінні знання, необхідні для безпечного водіння.
Похожие статьи

Які категорії водійських прав в україні

Нарешті зважились записатися на навчання в автошколу свого міста? І першим важливим пунктом під час запису є вибір категорії, на яку ви збираєтеся вчитися. Це може бути керування легковим або вантажним авто, водіння мотоцикла тощо. Які категорії водійських прав прийняті в Україні та чим вони відрізняються — розберемо це питання у всіх деталях, щоб ви […]

Читати повністю →
 Документи якi потрібні для вступу до автошколи

Ви нарешті наважилися навчатися водінню та обрали нашу автошколу для здобуття якісної та на 100% ефективної освіти? Чудово! Справа за малим — зібрати всі необхідні документи та вступити на навчання, щоб незабаром стати щасливим володарем прав. Які саме документи знадобляться для вступу на навчання та що ще потрібно знати майбутнім учням автошколи перед початком занять? […]

Читати повністю →
Як поміняти старi права на нові?

Втратили права або ж хочете поміняти їх на документи нового зразка? Змінилося прізвище або інші важливі дані, через що документ потребує термінової заміни? Як саме відбувається процедура заміни прав на нові, що потрібно для цього зробити і як максимально спростити цю процедуру — розглянемо всі ці важливі моменти в деталях, щоб у разі будь-якої ситуації […]

Читати повністю →